Fotogalerie z praxe

  

Cvičný poplach v mateřské škole

Cvičný poplach v mateřské škole Každoročně na začátku školního roku se účastníme na cvičném poplachu ve školách a mateřských školách. Způsoby vyhlašování poplachu bývají různé objekt od objektu, stejně tak reakce dětí a žáků. Proto je velmi důležité evakuace nacvičit pro případy možných skutečných událostí.

Čtěte více...

Propan-butanová lahev

Propan-butanová lahev V tomto případě se jedná o menší objekt pro bydlení, kdy se propan-butan používá pro vaření. Propan-butanová láhev bývá řádně umístěna v uzavřené skříňce k tomu určené, označené bezpečnostními tabulkami. Fotografie zachycuje porušení pravidel požární bezpečnosti.

Čtěte více...

Otevřené požární dveře

Otevřené požární dveře Požární dveře dnes bývají běžnou součástí staveb. Jedná se o tzv. požární uzávěr, který má v případě požáru zajistit omezení přenosu požáru a kouře mezi sousedícími částmi objektů. Například zajišťují, aby se do únikové cesty nedostal kouř a vaše evakuace se tím stala bezpečnou. Na fotografii je zachycena jedna z často vyskytujících se závad, a to zaklínování požárních dveří.

Čtěte více...

Když hlásí alarm detektoru kouře - video v článku

Když hlásí alarm detektoru kouře - video v článku Autonomní detektory jsou dnes již požadovány v novostavbách rodinných domů, instalují se do pokojů penzionů a ubytoven, do pobytových místností mateřských škol, zájem o jich instalaci mají rovněž majitelé bytových domů. Je to spolehlivé zařízení po prvotní detekování kouře, kdy hlasitým alarmem upozorní přítomné osoby na vzniklé nebezpečí. Jak to vypadá, když detektor spustí alarm?

Čtěte více...

Naše účast na požární konferenci přinesla další poznatky

Naše účast na požární konferenci přinesla další poznatky Ve středu 23.9.2020 jsme se zůčastnili konference "Požární bezpečnost staveb" v rámci PVA EXPO Praha. Konference probíhá pravidelně již několik let a my si vždy odnášíme spoustu nových informací, odborných výkladů nových právních předpisů a poznatků z praxe.

Čtěte více...

Přihlášení