Když hlásí alarm detektoru kouře - video v článku

Autonomní detektory jsou dnes již požadovány v novostavbách rodinných domů, instalují se do pokojů penzionů a ubytoven, do pobytových místností mateřských škol, zájem o jejich instalaci mají rovněž majitelé bytových domů. Je to spolehlivé zařízení pro prvotní detekování kouře, kdy hlasitým alarmem upozorní přítomné osoby na vzniklé nebezpečí. Jak to vypadá, když detektor spustí alarm?

Když hlásí alarm detektoru kouře - video v článku

 

Když vám spustí alarm autonomního detektoru kouře a nezaznamenali jste žádný kouř nepanikařte. V tomto případě k ohrožení požární bezpečnosti nedojde. Zajistěte vypnutí alarmu zatlačením testovacího tlačítka. Pokud se spuštění alarmu opakuje, otočte hlavní částí alarmu vlevo nebo vpravo a pokuste se ji oddělit (vyšroubovat) od držáku, který je připevněn na stropní konstrukci. Hasiče volat nemusíte, pokud se opravdu jedná o technickou závadu. 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení