Fotogalerie a informace z praxe

Požáry fotovoltaiky

Požáry fotovoltaiky Fotovoltaika a požáry. Často zmiňované téma. Ať je instalována svépomocí nebo odbornou firmou, vždy je nutné dodržet podmínky požární bezpečnosti. Na co všechno je důležité při instalaci myslet?

Čtěte více...

Poškozený žebřík na pracovišti

Poškozený žebřík na pracovišti Při naší pravidelné kontrole pracoviště jsme se tentokrát nestačili divit. Poškozené žebříky jsme už na různých pracovištích viděli několikrát a vždy opakovaně upozorňujeme na vážnost situace. Při práci na poškozeném žebříků hrozí riziko vážných úrazů. Dále v textu krátké video.

Čtěte více...

Chybějící osobní ochranné pracovní pomůcky

Chybějící osobní ochranné pracovní pomůcky Dotaz z praxe. Musíme poskytovat zaměstnancům osobní ochranné pracovní pomůcky, když se jedná o pracovníka ze zahraničí? Pracovní poměr se zahraničním pracovníkem zaměstnavatel ve většině případech domlouvá s agenturou, i přesto se ale v tomto případě jedná o sjednání pracovního poměru, tedy pracovněprávní vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Danou situaci nelze brát tak, že se jedná o zahraničního pracovníka a nevztahují se na něj stejná pravidla jako ostatních zaměstnanců. Na osobní ochranné pracovní pomůcky (OOPP) mají nárok všichni zaměstnanci, pohybující se na pracovištích zaměstnavatele.

Čtěte více...

Nefunkční nouzové světlo

Nefunkční nouzové světlo Opakovaně se nám při preventivních požárních prohlídkách objektů a provozoven nabízí tento pohled (viz. foto). Rozbité nebo nefunkční nouzové světlo se nahradí únikovou tabulkou. V tomto případě pro jistotu několika tabulkami.

Čtěte více...

Cvičný poplach v mateřské škole

Cvičný poplach v mateřské škole Každoročně na začátku školního roku se účastníme na cvičném poplachu ve školách a mateřských školách. Způsoby vyhlašování poplachu bývají různé objekt od objektu, stejně tak reakce dětí a žáků. Proto je velmi důležité evakuaci nacvičit pro případy možných skutečných událostí. Přikládáme krátké video.

Čtěte více...

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení