Otevřené požární dveře

Požární dveře dnes bývají běžnou součástí staveb. Jedná se o tzv. požární uzávěr, který má v případě požáru zajistit omezení přenosu požáru a kouře mezi sousedícími částmi objektů. Například zajišťují, aby se do únikové cesty nedostal kouř a vaše evakuace se tím stala bezpečnou. Na fotografii je zachycena jedna z často vyskytujících se závad, a to zaklínování požárních dveří.

Otevřené požární dveře

Proč se používá právě ono zaklínování dveří?

Požární dveře musí být až na výjimky opatřeny samozavíračem, který po průchodu zajišťuje jejich zpětné okamžité uzavření. Častokrát z provozních důvodů, zejména tam, kde je v tomto místě častý pohyb osob, dochází k zajištění dveří svépomocí tak, aby zůstaly trvale v otevřené poloze. Tímto ovšem požární dveře přestávají plnit svou funkci a osoby vyskytující se v blízkém prostoru se tak v případě požáru mohou dostat do situace ohrožující jejich zdraví a život. 

Přitom stačí tak málo. Jednoduše si zvyknout a respektovat požadavky požární bezpečnosti. Ponechejte požární dveře v provozuschopném stavu tak, aby se vždy při průchodu osob uzavřely.

Alternativou samozavírače je napojení dveří na elektrickou požární signalizaci, pokud je v objektu instalována. V takovém případě právě zařízení EPS zajistí, aby se dveře při detekci požáru uzavřely. 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení