Poškozený žebřík na pracovišti

Při naší pravidelné kontrole pracoviště jsme se tentokrát nestačili divit. Poškozené žebříky jsme už na různých pracovištích viděli několikrát a vždy opakovaně upozorňujeme na vážnost situace. Při práci na poškozeném žebříků hrozí riziko vážných úrazů. Dále v textu krátké video.

Poškozený žebřík na pracovišti

Práce na žebříku má svá bezpečnostní pravidla. Tato pravidla nejen stanoví nařízení vlády č. 362/2005 Sb., nařízení vlády o bližších požadavcích na bezpečnost a ochranu zdraví při práci na pracovištích s nebezpečím pádu z výšky nebo do hloubky, ale stanovuje je rovněž zaměstnavatel v rámci prevence rizik. S bezpečnostními pokyny pro práci na žebříku mají být seznámeni zaměstnanci, kterých se to týká. Zároveň nezapomínejte na vizuální prohlídky před použitím, nezasahujte do konstrukce žebříků, neodstraňujte bezpečnostní prvky, poškozené žebříky vyřaďte z používání a viditelné označte jako poškozené např. nápisem "mimo provoz". 

 

VIDEO ZDE:

https://www.youtube.com/shorts/-3iUNM6wL4U

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení