Rozbitý požární hlásič nebo detektor kouře vás nemusí zachránit

Dnes běžné vybavení hotelů, penzionů, ubytoven, ale také například administrativních objektů a rodinných domů. Požární hlásiče nebo detektory kouře bývají instalovány v pokojích nebo na chodbách na stropní konstrukci. Nutná je ovšem jejich pravidelná kontrola.

Rozbitý požární hlásič nebo detektor kouře vás nemusí zachránit

Nefunkční požární hlásič nebo detektor kouře může mít zásadní vliv na rozšíření požáru a rychlost či možnost evakuace. Čím později totiž dojde ke zpozorování požáru, tím více jsou všechny osoby ohroženější a hrozí velké ztráty nejen na majetku, ale také na životech. Pokud se setkáte s poškozeným hlásičem, neváhejte tuto situaci oznámit kontaktní osobě daného objektu, nadřízenému nebo požárnímu preventistovi. 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení