Chybějící osobní ochranné pracovní pomůcky

Dotaz z praxe. Musíme poskytovat zaměstnancům osobní ochranné pracovní pomůcky, když se jedná o pracovníka ze zahraničí? Pracovní poměr se zahraničním pracovníkem zaměstnavatel ve většině případech domlouvá s agenturou, i přesto se ale v tomto případě jedná o sjednání pracovního poměru, tedy pracovněprávní vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Danou situaci nelze brát tak, že se jedná o zahraničního pracovníka a nevztahují se na něj stejná pravidla jako ostatních zaměstnanců. Na osobní ochranné pracovní pomůcky (OOPP) mají nárok všichni zaměstnanci, pohybující se na pracovištích zaměstnavatele.

Chybějící osobní ochranné pracovní pomůcky

Osobní ochranné pracovní pomůcky (OOPP) se poskytují pro jednotilivé profese podle Směrnice pro poskytování OOPP, kterou vydává zaměstnavatel. Směrnice má obsahovat seznam profesí zaměstnavatele, přidělední OOPP podle vyhodnocených rizik, termíny životnosti OOPP a další skutečnosti týkající se organizace při přidělování OOPP. 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení