Požáry fotovoltaiky

Fotovoltaika a požáry. Často zmiňované téma. Ať je instalována svépomocí nebo odbornou firmou, vždy je nutné dodržet podmínky požární bezpečnosti. Na co všechno je důležité při instalaci myslet?

Požáry fotovoltaiky

Pokud vám fotovoltaiku bude instalovat odborná firma, prověřte si ji. Co se týká požární bezpečnosti, zajímejte se, zda mají k dispozici projekt jehož součástí by mělo být požárně bezpečnostní řešení (požární zpráva). Zodpovědné fimy si nechají posoudit podmínky požární bezpečnosti na daný konkrétní objekt a při instalaci dodržují stanovená opatření. 

V požárně bezpečnostním řešení, které může zpracovat pouze osoba autorizovaná u ČKAIT, jsou vyhodnoceny stavební konstrukce, na kterých jsou umístěny panely a konstrukce místnosti, ve které je umístěna technologie FVE. Zároveň stanovuje protipožární opatření tak, aby se odstranila rizika vzniku a šíření požáru. 

Potřebujete konzultaci nebo zpracovat požárně bezpečnostní řešení k zařízení fotovoltaiky? Neváhejte nás kontaktovat. 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení