Fotogalerie a informace z praxe
Hasicí přístroj bez tlaku
Věříme, že je vaše provozovna vybavena hasicími přístroji a v termínu min. 1x za rok u nich zajišťujete kontrolu provozuschopnosti. I toto vám ale samozřejmě připomínáme při pravidelných kontrolách. Co ale v případě, že během roku zjistíte, že na manometru hasicího přístroje leží ručička v červeném poli? Zajistěte si co nejdříve kontrolu vaším revizním technikem. Je možné, že se bude jednat pouze o vadu na manometru. V horším případě se ale jedná o ztrátu tlaku a v případě požáru bude hasicí přístroj nepoužitelný.
Nepřístupné požární hydranty
Na fotografii je snad jedno z nejtvrdších řešení, jak zabránit ztrátám nebo poškození na vybavení hydrantu. Krádeže hadic a proudnic jsou častým jevem zejména u bytových domů. Takovému řešení se ovšem vyvarujte.
Rozbitý požární hlásič nebo detektor kouře vás nemusí zachránit
Dnes běžné vybavení hotelů, penzionů, ubytoven, ale také například administrativních objektů a rodinných domů. Požární hlásiče nebo detektory kouře bývají instalovány v pokojích nebo na chodbách na stropní konstrukci. Nutná je ovšem jejich pravidelná kontrola.
Zastavěný únikový východ
Problémy s prostorem v našich provozovnách známe každý a tak umisťujeme věci, kam se dá. Tady uvádíme příklad z prodejního obchodu, kde ze zázemí z chodby vede úniková cesta. Označena je také nouzovým světlem. K únikovému východu nebylo možné projít.