Fotogalerie a informace z praxe

Otevřené požární dveře

Otevřené požární dveře Požární dveře dnes bývají běžnou součástí staveb. Jedná se o tzv. požární uzávěr, který má v případě požáru zajistit omezení přenosu požáru a kouře mezi sousedícími částmi objektů. Například zajišťují, aby se do únikové cesty nedostal kouř a vaše evakuace se tím stala bezpečnou. Na fotografii je zachycena jedna z často vyskytujících se závad, a to zaklínování požárních dveří.

Čtěte více...

Když hlásí alarm detektoru kouře - video v článku

Když hlásí alarm detektoru kouře - video v článku Autonomní detektory jsou dnes již požadovány v novostavbách rodinných domů, instalují se do pokojů penzionů a ubytoven, do pobytových místností mateřských škol, zájem o jejich instalaci mají rovněž majitelé bytových domů. Je to spolehlivé zařízení pro prvotní detekování kouře, kdy hlasitým alarmem upozorní přítomné osoby na vzniklé nebezpečí. Jak to vypadá, když detektor spustí alarm?

Čtěte více...

Práce prováděné ze žebříku

Práce prováděné ze žebříku Práce prováděné ze žebříku - častokrát skloňované téma na seminářích, školeních a také přímo na pracovištích. Podívejte se na fotografii s titulkem "jak se to nesmí dělat". A věřte, nejde o nahranou situaci, ale o skutečnost.

Čtěte více...

Aby vaši zaměstnanci nezakopávali

Aby vaši zaměstnanci nezakopávali Víme, že je to často obtížné a řešení zdlouhavější, než byste si přáli. Ale příběhy z praxe jsou nekompromisní, o volně vedené kabely, šňůry a prodlužovačky se zakopává a některých případech řešíme následné pracovní úrazy. Chytrým řešením jsou například chrániče kabelů, které je možné umístit na podlahy provozoven přes komunikační prostor. Také je možné vést kabely s uchycením podél stěn, nápomocen vám může být i revizní technik elektro. Samozřejmě je na vás, jaké řešení zvolíte.

Čtěte více...

Hasicí přístroj bez tlaku

Hasicí přístroj bez tlaku Věříme, že je vaše provozovna vybavena hasicími přístroji a v termínu min. 1x za rok u nich zajišťujete kontrolu provozuschopnosti. I toto vám ale samozřejmě připomínáme při pravidelných kontrolách. Co ale v případě, že během roku zjistíte, že na manometru hasicího přístroje leží ručička v červeném poli? Zajistěte si co nejdříve kontrolu vaším revizním technikem. Je možné, že se bude jednat pouze o vadu na manometru. V horším případě se ale jedná o ztrátu tlaku a v případě požáru bude hasicí přístroj nepoužitelný.

Čtěte více...

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení