Fotogalerie a informace z praxe
Propan-butanová láhev
V tomto případě se jedná o menší objekt pro bydlení, kdy se propan-butan používá pro vaření. Propan-butanová láhev bývá řádně umístěna v uzavřené skříňce k tomu určené, označené bezpečnostními tabulkami. Fotografie zachycuje porušení pravidel požární bezpečnosti.
Otevřené požární dveře
Požární dveře dnes bývají běžnou součástí staveb. Jedná se o tzv. požární uzávěr, který má v případě požáru zajistit omezení přenosu požáru a kouře mezi sousedícími částmi objektů. Například zajišťují, aby se do únikové cesty nedostal kouř a vaše evakuace se tím stala bezpečnou. Na fotografii je zachycena jedna z často vyskytujících se závad, a to zaklínování požárních dveří.
Když hlásí alarm detektoru kouře - video v článku
Autonomní detektory jsou dnes již požadovány v novostavbách rodinných domů, instalují se do pokojů penzionů a ubytoven, do pobytových místností mateřských škol, zájem o jejich instalaci mají rovněž majitelé bytových domů. Je to spolehlivé zařízení pro prvotní detekování kouře, kdy hlasitým alarmem upozorní přítomné osoby na vzniklé nebezpečí. Jak to vypadá, když detektor spustí alarm?
Práce prováděné ze žebříku
Práce prováděné ze žebříku - častokrát skloňované téma na seminářích, školeních a také přímo na pracovištích. Podívejte se na fotografii s titulkem "jak se to nesmí dělat". A věřte, nejde o nahranou situaci, ale o skutečnost.
Aby vaši zaměstnanci nezakopávali
Víme, že je to často obtížné a řešení zdlouhavější, než byste si přáli. Ale příběhy z praxe jsou nekompromisní, o volně vedené kabely, šňůry a prodlužovačky se zakopává a některých případech řešíme následné pracovní úrazy. Chytrým řešením jsou například chrániče kabelů, které je možné umístit na podlahy provozoven přes komunikační prostor. Také je možné vést kabely s uchycením podél stěn, nápomocen vám může být i revizní technik elektro. Samozřejmě je na vás, jaké řešení zvolíte.